середа, 30 березня 2016 р.

Як правильно тримати і точити олівці.


10 помилок починаючого художника:
олівець
Помилка № 1. Блідість, недостатня контрастність зображення.
Джерело проблеми: Недосвідченість і боязнь зіпсувати малюнок.
Порада: Сміливіше, товариші, сміливіше! Можна спробувати взяти більш м'який олівець, ніж той, яким зазвичай малюєте, свідомо посилити натиск або Штрихована на кілька раз. Так, може ви цим і зіпсуєте цей малюнок. Але ж блідо - ви його зіпсуєте зі 100% ймовірністю! А так ще є шанс ...

Помилка № 2. Зображення верхньої поверхні предмета в такому ракурсі, як ніби малює варто, а не сидить.
Джерело проблеми: Прагнення зробити верхню межу точною копією нижньої.
Порада: Пам'ятати про різне візуальне скорочення поверхонь в залежності від їх розташування по відношенню до спостерігача: чим ближче до лінії горизонту, тим ближче видима горизонтальній поверхні до звичайної лінії.

Помилка № 3. Зворотній перспектива.
Джерело проблеми: Як сказав товариш-викладач: "так малюють ікони і діти". Не будемо їм уподібнюватися. Зрештою - наша мета - освоїти реалістичну манеру малювання.
Порада: Стежимо, щоб у міру наближення до точки сходу, до горизонту лінії С-ходілісь, а не РАС-ходілісь.

Помилка № 4. Непрорісовка / зайва яскравість рефлексу.
Джерело проблеми: Новонавернені часто забувають про таку "дрібницю", як рефлекс. А він, тим часом, додає малюнку жвавість, відчуття об'єму, а не плоскою картинки. І навпаки, намагаючись надати цю саму жвавість, можна перестаратися і переборщити.
Порада: Побільше тренуємося і все вийде! Головне - почата порівнювати натуру і малюнок. Вставати, відходити, дивитися здалеку, примружуватися, знову повертатися до роботи. Пам'ятаємо, що рефлекс світліше тіні, але темніше півтіні.

Акварель:
Помилка № 5. Малювання від низу до верху.
Джерело проблеми: До акварелі потрібно звикнути. Це найбільш доступний, але не найпростіший у застосуванні матеріал. Акварельні фарби вимагають багато води, а вода має тенденцію підкорятися силі тяжіння і текти вниз. Порада: Не будемо сперечатися з природою - малюнок буде гармоничней і акуратніше, якщо малювати зверху вниз.

Помилка № 6. Малювання чистим кольором.
Джерело проблеми: "Ну небо, воно ж синє! А трава - зелена! Так? "Так, та не так. Живопис на увазі пошук півтонів, відтінків, переходів. Головне - не домогтися стовідсоткової схожості з натурою, а передати образ, почуття, ідею.
Порада: Використовуємо палітру, змішуємо фарби, пробуємо, експериментуємо, граємо.

Помилка № 7. Бруд.
Джерело проблеми: Накладання наступного шару поверх непросохлі нижнього.
Порада: Не поспішати і давати роботі просохнути. Використовувати спеціальний папір для акварелі, вона краще вбирає.

Помилка № 8. Дробность, відсутність єдності малюнка.
Джерело проблеми: Малювання тільки кінчиком пензля. Малювання по частинах, без оглядки на ціле.
Порада: Не боятися користуватися пензлем цілком, а не тільки її тонким кінчиком. Активно використовувати палітру для змішування кольорів. Перед завершенням малюнка ще разок на нього поглянути і, якщо картинка не справляє враження цілого, узагальнити.

Помилка № 9. Занадто щільна і непрозора тінь.
Джерело проблеми: Поки не вміємо показувати в малюнку повітря, середу. Шльоп - і тінь готова.
Порада: промальовується тінь поступово, по верствам. Саме темне місце - під самим предметом, чим далі від нього - тим світліше. Пам'ятати, що тінь має структуру градієнта.

Помилка № 10. опрацьованим фон.
Джерело проблеми: Концентрація уваги і зусиль на предмет, забуваючи про його оточенні.
Порада: Малювати фон паралельно з предметом. Поки підсихає одну ділянку малюнка, займаємося іншим.

20 порад, як зробити в два рази більше завдань за тиждень
1. Фокусуйтеся на одному завданню
Раз по раз ми говоримо про те, що, зосередившись на одному завданні, ви зробите його швидше і краще. Наш мозок погано працює в багатозадачному режимі.
2. Навчіться говорити немає
Тільки вміння говорити немає заощадить вам час, здоров'я, гроші і зробить вас щасливим.
3. Заплануйте свою продуктивність
Продуктивна тиждень починається з ранку понеділка і чіткого плану дій. Безсумнівно, у вас виникнуть непередбачені справи, але план завжди буде тримати вас у тонусі. Якщо ви знаєте, що схильні відволікатися на роботі, то розпорядок на тиждень вам просто необхідний.
4. Завершіть робочий тиждень раніше
Розплануйте основні справи так, щоб впоратися з ними до вечора четверга. А п'ятницю витратьте на ті завдання, які з'явилися несподівано.
5. Щоранку - гірка пігулка
Щоранку починайте з завдання, яку вам хочеться робити найменше. Тоді решта дня буде легкою і радісною.
6. Знайдіть для себе спостерігача
Всі ми працюємо куди ефективніше, якщо знаємо, що хтось стежить за швидкістю виконання та якістю нашої роботи. Якщо ваш керівник не стежить за вами досить пильно, щоб надихнути вас на подвиги, домовтеся з колегою, расшарьте йому список ваших справ на тиждень і нехай він іноді цікавиться, як просуваються ваші справи.
7. Грайте в порівняння
Не порівнюйте себе з іншими, але порівнюйте методи, якими користуєтеся в роботі ви і успішні колеги. Шукайте ідеї і придбайте гарні звички, спостерігаючи за іншими.
8. Завершеність краще досконалості
Прагнення до ідеалу - благородний порив. Але перфекціонізм - головний ворог продуктивності, гірше нього тільки лінь. Ви впевнені, що для вашої справи буде краще, якщо ви зробите не 100 завдань за тиждень, а 15, але зате просто бездоганно з вашої точки зору? Чи потрібна ця бездоганність?
9. Починайте працювати раніше
Чим раніше ви почнете працювати, тим більше встигнете. Навчіться рано вставати, снідати і вирішувати якісь особисті проблеми до початку робочого дня. Чим менше проблем буде у вашій голові, тим ефективніше ви зможете працювати.
10. Заплануйте час для відпочинку
Добре працюйте і добре відпочивайте, але не змішуйте одне з іншим. Під час роботи повністю присвячуйте себе завданням, а у вихідні зовсім забувайте про справи. Вам і вашому мозку потрібен перепочинок.
11. Повісьте табличку «Не турбувати!»
У вас має бути час, коли вас ніхто не буде відволікати. Відзначте його в робочому календарі або навіть повісьте на двері табличку «Не турбувати!». 99% справ можуть почекати, поки ви обробитеся з одним важливим завданням.
12. Працюйте інтервалами
Ніхто не може залишатися продуктивним живчиком протягом всього дня. Працюйте інтервалами: 25 хвилин - активна робота, 5 хвилин - відпочинок. Нехай вам не здається, що перерви збивають вас з робочого темпу. В кінцевому підсумку ви будете встигати більше і відчувати себе краще.
13. Будьте безжальні до себе
Ви зробили цю задачу так ефективно, як було можливо? Завжди ставте собі запитання: «Чи можу я зробити це швидше і краще?» Завжди шукайте варіанти, ідеї та методи для підвищення продуктивності.
14. Робіть те, що ви робите найкраще
Якщо є хтось, хто може зробити завдання краще і швидше, ніж ви, делегуйте її. Приділіть більше часу на те, що ви вмієте робити краще за всіх, або на те, що, крім вас, ніхто зробити не зможе.
15. Озирніться на минулий тиждень
В кінці кожного тижня приділіть час аналізу досягнутих результатів. Подумайте, що ви могли зробити якісніше, швидше, цікавіше.
16. Вимкніть повідомлення
Коли ви зосередилися на робочої задачі, не відволікайтеся на листування. Вимкніть повідомлення в чатах і електронній пошті для тих адресатів, які можуть почекати. У моменти активної роботи над завданням до вас повинні доходити виключно важливі дзвінки.
17. Умійте розставляти пріоритети
Думайте як лікар швидкої допомоги: що потрібно зробити саме зараз, терміново? Виберіть завдання і повністю зосередьтеся на ній. Решта можуть почекати.
18. Налаштуйте автоматичні платежі
Від робочих думок нас відволікають поточні: треба заплатити за квартиру / кредит / інтернет. Налаштуйте Автоплатеж. Так ви розвантажите голову від зайвого мотлоху.
19. Створіть список «Один раз в день»
Багато речей вимагають вашої уваги тільки один раз в день. Максимум два. Наприклад, перевірка пошти і стрічки Facebook. Внесіть ці справи в список. Постійно нагадуйте собі про те, що завдання зі списку потрібно робити тільки один раз і не більше.
20. Чи не корите себе завчасно
Щоб змінитися, потрібно час. Прагніть до досконалості, працюйте активно, але пам'ятайте, що у вас не вийде за один тиждень стати продуктивним. Вам потрібно трохи часу.
Малюємо руки.

Draw hands.




вівторок, 29 березня 2016 р.

Я подарую тобі палітру тонів
І сам навчу красі.
Ти будеш кращим майстром світла
На моєму сірому полотні.

I'll give you a palette of colors
And he will teach beauty.
You will be a better master of light
On my gray canvas.
Не можна дружити тільки з сонячної стороною людини.

© Ерленд Лу

He can be druzhiti tіlki s sonyachnoї the side of Helsinki Human.

© Erlend Lu
  Ми самі беремо в руки пензля,
Фарби масляні, гуашеві або легку акварель.
Ми самі малюємо лінії життя,
перетворюючи яскраві плями то в гірчицю, то в карамель.

© Настя Мацуга


We ourselves take a hand brush,
Oil paints, gouache or watercolor easy.
We do draw the line of life,
turning bright spot is in the mustard, the caramel.
© Nastya Matsuha




 Мрія художника.

Dream painter.

Малюємо орхідею кольоровими олівцями.

Оrchid paint pencils.